خانه / آموزش و سرگرمی / چطور عطر و ادکلن اصل و با کیفیت را تشخیص دهید؟

چطور عطر و ادکلن اصل و با کیفیت را تشخیص دهید؟

چگونه می توانید عطر و ادکلن اصل و با کیفیت را تشخیص دهید؟

اگر اهل عطر و ادکن باشید حتما از قیمت های بالا و پاییین این محصول جذاب و لوکس اطلاع دارید. قیمت هایی که گاها به میلیون تومان می رسد و در شرایطی همان عطر و ادکن را با چند ده هزار تومان می توانید خریداری کنید. اما چگونه می توانیم متوجه اوریجینال بودن و اصالت یک عطر خوب و با کیفیت شویم تا یک ادکن چند ده هزار تومانی را چند صد هزار تومان نخریم؟ 

در ادامه به بررسی روش های شناسایی عطر و ادکلن اصل و تقلبی می پردازیم ولی اکیدا تاکید می کنم در نهایت پس از بررسی روش ها نکاتی را که در پایان مقاله اشاره میکنم را هم با دقت مطالعه کنید.

نکته: تفاوت هایی بین پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو تویلت و ادکلن و جود دارد که در این مقاله نمی گنجد و در مقاله ای جدا گانه به بررسی تفاوت این ها خواهیم پرداخت.

راه های شناسایی عطر و ادکن اصل و با کیفیت:

۱) بسته بندی و پکیج: همانطور که گفتیم از عطر به عنوان یک محصول لوکس و شیک در  سراسر جهان یاد می شود و از همین جهت تمامی ادکلن ها دارای بسته بندی و پکیج زیبا و شیک هستند. تمامی ادکن ها به استثنای موارد خاص (جعبه های بزرگ و گران قیمت) در یک بسته مقوایی با روکش پلاستیکی صاف و البته بدونه چین و چرو ک عرضه می شوند پس بنا بر این وجود هر گونه چین و چروک یا شل بودن بسته بندی نشانه ای برای تقلبی بودن ادکن است. عطر ها و ادکلن های اصل هیچگاه در داخل بسته بندی خود تکان نمی خورند و محکم سر جایشان هستند. دقت کنید که برای یک سازنده ادکلن با کیفیت شیشه جزئی از محصول است.

photo_2016-03-07_22-27-40

۲) شیشه ادکلن یا عطر: ادکن ها و عطر های اصل در شیشه های مرغوب و با کیفیت قرار می گیرند پس بنابر این شما می توانید شیشه را در نور گرفته و کیفیت شیشه و نداشتن خط و خش های نامعقول و کیفیت پایین را شناسایی کنید. همچنین دستی بر سطح شیشه بکشید، باید سطح شیشه کاملا صاف و سیقلی باشد و هیچ گونه اضافاتی نداشته باشد. هرگونه کدری و دیگر نشانه مثل آن حکایت از کم کیفیت و تقلبی بودن ادکلن دارد. همچنین بر روی شیشه های ادکلن با کیفیت  معمولا اگر نامی از بند درج شود این نام برجسه بر روی شیشه خواهد بود.

photo_2016-03-07_22-20-50-compressor

۳) ادکلن یا عطر را کمی تکان دهید: ادکلن را در دست گرفته و کمی تکان دهید، ادکلن اصل و با کیفیت مقداری حباب ریز درش ایجاد شده ولی پس از ۲۰ ثانیه کاملا آن ها از بین می رود ولی در ادکلن بی کیفیت یا تقلبی این حباب ها خیلی سریع در چندین ثانیه از بین می روند.

۴) قیمت پایین نیست: از هر کجا و هر فروشگاهی که ادکلن بخرید مطمئنا یک ادکن اصل و با کیفیت و معروف قیمت پایینی نخواهد داشت پس خوده قیمت پایین دلیل بر تقلبی بودن آن است و گول وارد کردن  واز مرز آوردن و … نخورید چرا که عطر ها و ادکلن ها در خارج از کشور هم قیمت بالایی دارند.

۵) درب شیشه عطر: یکی از شاخصه های ادکلن و عطر های با کیفیت درب آن هاست که کاملا راحت و محکم در سر جای خود قرار گرفته و کامل پوشش می دهد. در ادکلن های تقلبی معمولا سازنده نمی تواند این دقت و کیفیت و ظرافت را بعه خرج دهد و همچین دربی برای شیشه بسازد و معمولا شل و لق هستند. همچنین ماشین یا سر اسپری هم می بایست بسیار نرم و خوب باشد تا راحت کار کند و بالا و پایین برود.

photo_2016-03-07_22-29-24

۶) بوی عطر در گذر زمان: بوی عطر های تقلبی می توانند بسیار به عطر های ارجینال و اصل نزدیک باشد تا جایی که ولقا بلافاصله بعد از استفاده شناسایی ادکلن اصل سخت باشد ولی گذر زمان جایی است که تفاوت این دو را به راحتی از یکدیگر متمایز می کند. در عطر های تقلبی بعد از گذشت مدتی آن رایحه و بوی اولیه نغییر خواهد کرد و بوی آن کمی متمایز از زمان اولیه استفاده خواهد شد این در حالیست که عطر های ارجینال برای مدت زمان نسبتا طولانی تر همان بوی اصلی خود را حفظ خواهند کرد و اصلا بو با بوی اولیه در گذر زمان تغییر نخواهد کرد.

۷) بوی الکل یا بوی غیر طبیعی: بسیاری از ادکلن های تقلبی به علت استفاده از الکل اتیلیک بویی شبیه به الکل را در میان بوی ادکلن دارند که شما به راحتی متوجه آن خواهید شد که البتا تمامی ادکلن های تقلبی این چنین نیستند ولی درادکلن های اصل بوی کاملا قابل شناسایی، نافذ، و اصطلاحا شفاف است.

نکته ها:

  1. بحث ماندگاری رایحه نمیتواند یک ویژگی تعیین کننده باشد چرا که ادکلن های معروف و اصل در لول های متفاوت تهیه میشوند که با وجود اصل بودن متناسب با نوع استفاده ماندگاری طولانی ندارند.
  2. حتی اگر یک ادکلن اصل ماندگاری کوتاه مدت داشته باشد، در این مدت به هیچ وجه بویش تغییر نمی کند.
  3. تقریبا می توانیم بگوییم ادکلن مرغوب چینی نداریم و تا به حال برند معروف سازنده ادکلنی از چین سر در نیاورده است. حد اقل تا کنون.
  4. معمولا در ادکلن های اصل تنها نام کشور، به عنوان مثال پاریس ذکر میشود ولی در تقلبی ها عبارات بیشتر مثل made in france ,و … درج می شود. که البته این مورد همگانی نیست.
  5. اگر که به زبان انگلیسی آشنا هستید هر گونه املای اشتباه کلمات بر روی جعبه یا شیشه مهر تاییدی بر تقلبی بودن است.
  6. عطر را در یک کلام از دستفروشی و کنار خیابان تهیه نکنید.

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید:)

درباره ی fatemeh alimohammadi

همچنین ببینید

چطور کفش خود را باز و گشاد کنید؟

چطور کفش خود را باز و گشاد کنید؟ حتما شما هم با آن مشکلی قدیمی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *