خانه / آموزش و سرگرمی / چگونه بدون هزینه دندان های سفید و براق داشته باشید؟

چگونه بدون هزینه دندان های سفید و براق داشته باشید؟

چگونه بدون هزینه دندان های سفید و براق داشته باشید؟

مطمئنا از لحاظ زیبایی شناختی دندان ها نقش مهمی در ظاهر شما بازی می کنند و این موضوع می تواند برای شما خیلی مهم باشد و گاها میلیون ها تومان برایشان خرج کنید ولی بعضی مواقع هم راه های ساده تری برای انجام کار های سخت و پر هزینه وجود دارد که حداقل به یکبار امتحان کردنشان می ارزد.

کار های زیادی می توان برای سفید کردن دندان های خود انجام دهید ولی همه مواردی که می شناسید یا احتمالا آشنا هستید معمولا پر هزینه هستند و گاها حتی می توانند سلامت دندان های شما را هم به خطر بیندازند ولی امروز یک راه ساده تر را می توانید با مواد و سایل که در خانه دارید تست کنید با هزینه ای نزدیک به یک صدم هزینه مراجعه به دندان پزشک و یا مواد، ژله یا برچسب های سفید کننده.

نکته:  در صورتی که به هر گونه بیماری دهان و دندان، مبتلا به تبخال، آفت، پوسیدگی دندان، تورم لثه و دیگر بیماریهای دندان و دهان بودید حتماً پیش از بکارگیری این روش می بایست به پزشک خود مراجعه و از وی مشاوره بگیرید.

مواد و تجهیزات مورد نیاز:

 1. جوش شیرین
 2. نمک
 3. طعم دهنده ( در صورت نیاز)
 4. هیدروژن پروکساید (آب اکسیژنه) (به راحتی از داروخانه تهیه کنید)
 5. یک فنجان
 6. مسواک
 7. خمیر دندان معمولی

مراحل:

۱) درست کردن خمیر: برای  شروع یه کار می بایست خمیر خود را که چیزی شبیه به خمیر دندان است، تهیه و درست کنید. اگر که نگران مضر بودن این خمیر هستید باید بگوییم که استفاده از  هیدروژن پروکساید یک روش معمول و ایمن در دندان پزشک های آمریکاست که کاملا مورد تایید قرار گرفته است و برای عمل “بلیچینگ” یا همان سفید کردن مورد استفاده قرار میگیرد.

برای تهیه خمیر در یک فنجان، ۳ قاشوق (۱۰ml) چای خوری هیدروژن پروکساید ۳%  و دو قاشق غذا خوری (۱۵ml) جوش شیرین را با یکدیگر مخلوط و داخل کنید ممکن است مقدار را کمی بیشتر یا کمتر کنید ولی باید به یک حالت خمیر مانند شبیه به خمیر دندان برسید. در نهایت مقدار بسیار کمی هم نمک برای کمک به از بین بردن جرم ها می توانید استفاده کنید که این مقدار نباید زیاد باشد.

aid1538469-728px-Get-Whiter-Teeth-at-Home-Step-11-Version-2

۲) خمیر را مسواک کنید: پس از تهیه خمیر می توانید  کمی مواد طعم دهنده به آن اضافه کنید و بعد دقیقا شبیه به خمیر دندان مقداری از آن را بر روی مسواک زده و شروع به به تمییز کردن دندان هایتان بکنید. ابتدا با حرکات دایره ای تمام دندان ها را با خمیر پوشش دهید و اجازه دهید این خمیر چیزی حدود ۲ تا ۲٫۵ دقیقه روی دندان هایتان باشد.

aid1538469-728px-Get-Whiter-Teeth-at-Home-Step-14-Version-2

۳) خمیر را پاک کنید: پس از گذشت دو دقیقه و مسواک زدن دندان هایتان با خمیر حال با آب شروع به تمیز کردن دندان ها و شستن دهانتان بکنید. در این مرحله احتمالا با مزه خوبی که از خمیر به جا مانده روبهرو نخواهید شد که برای از بین بردن این مورد مرحله بعد را انجام دهید.

aid1538469-728px-Get-Whiter-Teeth-at-Home-Step-12-Version-2

۴) دندان هایتان را با خمیر دندان معمولی مسواک بزنید: پس از انجام تمام مراحل و برای از بین بردن مزه و طعم خمیر در پایان شروع به مسواک زدن دندان هایتان با خمیر دندان معمولی کنید تا شرایط عادی به دهانتان بر گردد.

aid1538469-728px-Get-Whiter-Teeth-at-Home-Step-8-Version-2

نکته ها:

 • خمیر بالا را هر پنج روز تا یک هفته یک بار، مصرف و استفاده کنید و از زیاده روی خودداری کنید.
 • غذا ها و نوشیدنی های مختلف و رنگی از جمله چای و قهوه باعث از بین رفتن براقی و البته رنگ گرفتن دندان هایتان می شود.
 • برخی جا ها گفته شده است که استفاده از داخل پوست موز باعث و کشیدن آن بر روی دندان موجب سفیدی و براقی دندان میشود که با توجه به طبیعی بودن می توانید تست کنید.
 • نظافت و بهداشت عمومی دهان و دندان از جمله استفاده از خمیر دندان و مسواک منظم را فراموش نکنید.

امیدواریم لذت برده باشید

فقط از این روش به طور مداوم استفاده نکنید:)

درباره ی fatemeh alimohammadi

همچنین ببینید

چطور کفش خود را باز و گشاد کنید؟

چطور کفش خود را باز و گشاد کنید؟ حتما شما هم با آن مشکلی قدیمی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *