خانه / تحقیق و پروژه / دانلود تحقیق ادبیات چیست

دانلود تحقیق ادبیات چیست

دانلود تحقیق ادبیات چیست

دانلود تحقیق ادبیات چیست

 

تعداد صفحات : 9 صفحه        –      

قالب بندی :  word          

 

 

 

 

 

تکلیف نخست :ادبیات چیست

 

1- معنای لغوی و اصطلاحی ادبیات چیست؟

 

2- عناصر اصلی وضروری ادبیات کدامند؟

 

3- شکلهای رایج ادبیات چیست اند؟

 

4- تعریف ادبیات چیست؟

 

                                                             

 

 

 

ادبیات:مجموعه آثار ادبی یک سرزمین یا یک زبان یا یک دوره از تاریخ است که به وسیله  شاعران و نویسندگان یک قوم یا ملت پدید آمده باشد. ادبیات را به نوعی میتوان                                                                                                                                                    

مجموعه دانشهای ادبی ، ذخایر و مواریث ذوقی نیز دانست . اثر ادبی سخنی است که اندیشه و احساس و تجربه ی گوینده یا نویسنده را آمیخته با تخیل هنرمندانه بیان کند .

وسیله ی آفرینش اثر ادبی ، کلمه ها و جمله ها ، یعنی زبان است .        

       پدید آورنده اثر ادبی شعر یا نوشته را با خیال و عاطفه واندیشه و تجربه ی خود می آمیزد تا آن را به صورت اثری درآورد که دارای ارزش هنری باشد چنین اثری عاطفه و تخیل و اندیشه ی شاعر یا نویسنده را به شنونده یا خواننده انتقال می دهد، احساسات و عواطف او را بر می انگیزد  ، او را شاد، اندوهگین یا شگفتزده می کند و تجربه هایی را به او می آموزد و شاعر یا نویسنده هنگامی می تواند اثر ادبی بیافریند که خوب شادیها ، رنجها ،آرزوها و ناکامی ها و فرازونشیب های زندگی را آزموده باشد .به همین سبب اثر ادبی در ظاهر بیانگر عاطفه و اندیشه و تجربه ی بسیاری از انسانها سخن می گوید که توانایی آفرینش و بیان آن را نداشته اند .

       در کل به آثارادبی نوشته شده “ادبیات” می گویند. پیش از اختراع خط ادبیاتی وجود نداشت .اما هر نوشته ای جزو ادبیات نیست مثلا” آگهی های روزنامه ها را نمی توان ادبیات نامید .

 نوستهای را میتوان ادبی نامید که نویسنده اش در ذهن خواننده تاثیر کند و مطلبی را به شکلی موثر بفهماند یا در رفتار خواننده تاثیر کند . نویسنده در به کار بردن کلمات همان قدر دقت می کند که نقاش در به کار بردن رنگ.

تمام ذخایر و مواریث ذوقی وفکری اقوام و امم عالم که مردم در ضبط و نقل و نشر آنها اهتمام کرده اند را نیز می توان ادبیات نامید . این میراث ذوقی و فکری که از رفتگان بازمانده است و آیندگان نیز همواره بر آن چیزی خواهند افزود …. همواره موجب استفاده و تمتع و ا لتذاذ اقوام و افراد جهان خواهد بود . ادبیات از حد سخن عادی برتر و والاتر بوده و مردم آن سخنان را در خود ضبط نموده و نقل کرده اند و از خواندن و شنیدن آنها  منقلب گشیه اند و احساس غم و شادی یا لذت و الم کرده اند .

 


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

درباره ی moein

slm

همچنین ببینید

Phonesheriff – Spy Cellular Phone-It May Be Easy Described On SpyPhoneware service

Now that mobile spy programs are a reality, many people wonder how easy or difficult …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *