خانه / تحقیق و پروژه / دانلود مقاله درباره اعضای بدن انسان

دانلود مقاله درباره اعضای بدن انسان

دانلود مقاله درباره اعضای بدن انسان

دانلود مقاله درباره اعضای بدن انسان

از لحظه اي كه به دنيا مي آييم، تا آخرين لحظه اي كه زنده هستيم، بدن ما ثانيه اي از كار نمي ايستد. مجموعه پيچيده بدن ما، از ميلياردها سلول زنده كه شامل 200 نوع مختلف مي باشد تشكيل شده است كه مشتمل بر سلولهاي عصبي به نام نورون و سلولهاي تخصص يافته اي به نام سلولهاي ترشحي هستند. سلولهاي ترشحي هورمون و آنزيم ترشح مي كنند كه براي كارهاي گوناگوني در بدن به كار مي روند. هر نوع از سلولها، در بدن كار خاصي دارند. سلولهايي كه كار يكسان انجام مي دهند با هم بافتها مختلفي بافت عضلاني و بافت عصبي را تشكيل مي دهند. بافتها نيز در كنار يكديگر اندامها را مي سازند كه بخشهاي مهم و اصلي بدن هستند. ششها، قلب، كبد و مليه ها، اندامهاي مهم بدن به شمار مي روند كه در ارتباط با هم بوده و هر كدام سيستمي را به وجود مي آورند كه هر سيستم كار بسيار مهمي انجام مي دهد. به عنوان مثال: قلب، رگهاي خوني و خون در مجموع، سيستم گردش خون را مي سازند. اين سيستم اكسيژن و مواد غذايي بدن را كنترل مي كند. با كمي دقت در ساختار بدن و سيستمهاي موجود در آن و چگونگي كار و ارتباط آنها با يكديگر، بايد اعتراف نمود كه انسان پيچيده ترين و در عين حال شگفت انگيزترين مخلوق آفريدگار است.

تواناييهاي بدن

بدن ما در انجام بسياري از حركات تعادلي و ايجاد هماهنگي، از تواناييهاي فوق العاده و حيرت آوري برخوردار است. گرچه بسياري از حيوانات، حركاتي سريعتر و چالاكتر از انسان دارند ولي انعطاف بدن انسان خيلي بيشتر از حيوانات است. مغز بسيار پيچيده انسان، تعادل بدن را كنترل مي كند و ما را قادر مي سازد تا كارهاي فيزيكي را به بهترين صورت انجام دهيم.

سلول

در هر ثانيه، ميليونها سلول از بين مي روند و ميليونها سلول ديگر جايگزين آنها مي شوند. يك سلول معمولي حدود 025/0 ميليمتر يعني يك هزارم اينچ قطر دارد. در بدن انسان سلولهاي مختلفي وجود دارد كه هر كدام براي كار خاصي شكل گرفته اند. سلولهاي عصبي مانند سيمهاي برق، بلند و باريك هستند و پيامهاي الكتريكي را هدايت مي كنند.

سيستم اسكلت بدن

اسكلت و چهارچوب بدن را 206 استخوان مي سازند كه تعدادي از آنها توسط مفاصل انعطاف پذير، به هم متصل شده اند به عنوان مثال: مفصل پا به انسان اجازه حركت مي‌دهد. استخوانهاي ديگر مانند استخوانهاي جمجمه، كاملاً به يكديگر چسبيده اند. ستون مهره ها در بالا، از سر و در طرفين، از اندامها حمايت مي كنند. اين ستون همچنين كار محافظت و حمايت از نخاع را نيز بر عهده دارد.

پوست

بدن انسان توسط پوست پوشيده شده است. پوست انعطاف پذير بوده، به حفاظت بدن كمك مي كند، آب و باكتريهايي مضر را خارج و مايعات سودمند را در درون خود نگه مي دارد. پوست فرسوده نمي شود زيرا دايماً سلولهاي تازه ساخته مي شوند و جاي سلولهاي قبلي را مي گيرند. لايه فوقاني پوست يا اپيدرم، مدام سلولهاي جديد مي سازد. اين سلولهاي تازه ساخته شده به سطح پوست مي آيند و جاي سلولهاي از بين رفته را مي گيرند.

رشد و نمو

بدن انسان همچنان كه رشد مي كند، مهارتهاي بسياري هم به دست مي آورد. بچه ياد مي گيرد كه چگونه بخندد، بنشيند، بايستد، چهار دست و پا راه برود و صحبت كند. به طور متوسط، حداكثر توانايي هاي فيزيكي و بدني بين سنين 18 تا 20 سالگي به دست مي آيد، ولي با گذشت زمان، تغييرات بسياري هم رخ مي دهد.

شامل 10 صفحه فایل word قابل ویرایش


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

درباره ی moein

slm

همچنین ببینید

Dog whispering inside the 21st century

The skilled authors also needs to contain the abilities along with encounter with Spanish vocabulary …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *